Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce înseamnă admite în parte cerererea...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce înseamnă admite în parte cerererea...

Exact ce se înțelege, cererea de chemare în judecata nu a fost admisa integral asa cum a fost formulata de reclamant ci doar parțial...