Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Drepturi actionar minoritar in firma nelistata la ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Drepturi actionar minoritar in firma nelistata la bursa.

Sunt actionar minoritar la o firma nelistata la bursa ( SIF Muntenia actionar majoritar), care nu-mi raspunde la telefon si email. ASF imi raspunde ca nu e de competenta lor ? Pot face ceva pentru a-i sensibiliza ?
george-neagu, moderator
Dacă va sunt încălcate drepturile de actionar, doar prin justiție mai puteți obține ceva. Colaborați cu un avocat specializat care poate înțelege problemele în detaliu. Asa cum ați pus întrebarea aici, e mult prea generală.