Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort cu partaj O rugăminte mare am. Am construit o ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort cu partaj O rugăminte mare am. Am construit o casa împreună ...

Divort cu partaj
O rugăminte mare am.
Am construit o casa împreună cu soțul,pe terenul mamei soțului,cu permisiunea dumneai.
Soțul are copil de care am avut iubire și afecțiune făcându-l mare,are 26 de ani și se droghează,tatăl ne luând nicio măsură.
Sunt data afara mai tot timpul de amândoi din casa.
Poate acest copil sa ma evacueze împreună cu soțul din casa după 23 de ani de căsnicie?
Precizez ca soțul nu a vrut sa facă acte niciodată pe casa.
Va mulțumesc
Aveti dovezi ca ati construit casa impreuna cu soțul. Mama sotului trăiește?
Nu am dovezi doar ca fost împreună în străinătate și am mincit împreună.
Da mama soțului trăiește.

gi-jane2 a scris:

Aveti dovezi ca ati construit casa impreuna cu soțul. Mama sotului trăiește?

Si dansa ce zice?
Aveti acte pe casa sau e făcută recepția pe numele mamei?
Nu are nici succesiunea după moartea mamei dânsei,soacra mea!
Cred ca nu am niciun drept,am irosit 23 de ani,etc

gi-jane2 a scris:

Si dansa ce zice?
Aveti acte pe casa sau e făcută recepția pe numele mamei?

Soacra tine cu soțul și fiul!
Susține ca nu am dovezi ca am ridicat casa împreună, bunuri etc.
Cum procedez? Am muncit în zadar atâția ani?
Va mulțumesc anticipat!