Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis retinut pentru viteza 90 zile +talon cu ITP ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis retinut pentru viteza 90 zile +talon cu ITP expirat. Am ...

Permis retinut pentru viteza 90 zile +talon cu ITP expirat.
Am facut contestatie am recuperat permisul ,am facut ITP obligatoriu la RAR si politia spune ca nu pot sa recuperez talonul pentru ca am depus contestatie .Este legal ? In fiecare luna pina se termina procesul trebuie sa fac certificat de grefa pentru prelungirea dovezii pentru talon si sa ma duc la politie sa o depun .Eu am contestat doar viteza ei spun ca am contestat tot procesul verbal si retin talonul pina la finalizare proces
AU DREPTATE ...S-A CONTESTAT PV ...ASA CA DOAR O HOTARARE JUDECATOREASCA DEFINITIVA VA FACE SA VA RECAPATATI TALONUL
Am cerut sa vad dosarul si desi este mentionata depunerea pozelor si a CD-ului ele nu exista fizic , nu au fost .depuse .Am solicita o copie dupa CD si poze si au spus ca nu au ce sa imi dea pentru ca nu sunt la dosar .Conteaza chestia asta sau nu are relevanta ?Pot sa ma leg de acest lucru , este normal sau este considerat viciu de procedura ?
Vedeti la prima infatisare, intrebati unde este proba politiei si de ce nu v-a fost comunicata in copie, pentru fiecare (poze+CD). Probele se depun in dublu exemplar, unul la dosarul instantei si al doilea pentru cealalta parte din proces.
latka, moderator