Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare acte necesare angajarii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare acte necesare angajarii

Exista posibilitatea ca un angajator sa ceara la angajare diploma de bacalaureat, cea de licenta sau de master in original? Pe baza carei legi? MUltumesc!
Da, dar nu le retine. In baza lor certifica copiile ca sunt conforme cu originalul.
altfel cum se poate dovedi realitatea copiilor... puteti da o copie legalizata...
Le poate cele pe toate trei simultan si le poate tine in "custodia" sa pana ce se incheie contractul de munca? Multumesc!
Le poate cere pe toate trei simultan si le poate tine in "custodia" sa pana ce se incheie contractul de munca? Multumesc!
Buna seara,
aceste documente nu se dau in "custodie"..mai ales originalele. E suficient sa le prezentati pentru certificarea copiilor, dar, nu le lasati la dosar.