avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 533 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Are dreptul administratorul sa detina copie a actului ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Are dreptul administratorul sa detina copie a actului de identitate al unui chirias?

as vrea si eu sa stiu in baza carui act normativ are dreptul administratorul sa detina copie a actului de identitate al unui chirias
Ultima modificare: Luni, 18 Decembrie 2023
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Allyne3 , utilizator 15:05, 24 Decembrie 2023
www.avocatnet.ro/articol_525...

In concluzue, NU are dreptul sa ceara copii ale actelor.
Ultima modificare: Duminică, 24 Decembrie 2023
Grosu Anatolie, utilizator
Multumesc!


Grosu Anatolie a scris:

www.avocatnet.ro/articol_525...

In concluzue, NU are dreptul sa ceara copii ale actelor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara,rog frumos sa imi raspundeti la intrebarea mea.m a ... Sturzu.lory@yahoo.com Sturzu.lory@yahoo.com Buna seara,rog frumos sa imi raspundeti la intrebarea mea.M a chemat d.l politist la sectie pentruo reclamatie de catre d.l presedinte a asociatiei de ... (vezi toată discuția)
Documente cerute de adminstrator laura1016 laura1016 Administratorul vrea copie dupa actul de proprietate inclusiv incheerea de la notar , pentru reactualizare date ...? .Nu inteleg . Exista undeva in lege ... (vezi toată discuția)
Nume locatari pe panou Vulturudac Vulturudac Bună ziua, am niște vecini care și au șters numele de pe panoul cu locatari aflat la parterul blocului.Ei obișnuiesc sa facă mici infracțiuni și ... (vezi toată discuția)