Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Cu referire la OUG 115/2023
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Cu referire la OUG 115/2023

Buna ziua,
Cu referire la OUG 115/2023
O societate platitoare de impozit pe profit este actionar majoritar intr-o microintreprindere.
La calculul plafonului de 500.000 Eur se iau in calcul si veniturile societatii platitoare de IP?
Parti legate cf 346/2004 insemna doar micro in micro ?
multumesc
george-neagu, moderator