Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Noile modificari oug 115/2023
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Noile modificari oug 115/2023

Buna ziua,
As dori sa ma lamuriti referitor la noile modificari OUG115/2023 privind conditionarea suplimentara la calcularea plafonului de 500.000 euro luand in calcul atat veniturile microintreprinderii cat si a intreprinderilor legate. Daca am un caz unde o firma este microintreprindere dar asociatul este si asociat si administrator la o alta firma care este platitoare de impozit pe profit cum calculez plafonul veniturilor microintreprinderilor ?
george-neagu, moderator