avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Pentru un SRL cu doi asociati se pot facem ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Pentru un SRL cu doi asociati se pot facem 2 contracte ...

Buna ziua,

Pentru un SRL cu doi asociati se pot facem 2 contracte de mandat pentru fiecare in parte de cate 4 ore/zi?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:49, 19 Decembrie 2023
Pentru un SRL cu doi asociati se pot face 2 contracte de mandat pentru fiecare asociat ...contractele de mandat nu contin prevederi referitoare la durata timpului de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Administrator srl SebastianTM SebastianTM Buna ziua, Intrebarea mea e urmatoarea: cate ore am voie legal sa lucrez la societatea infiintata de catre mine eu fiind administrator, asociat unic si ... (vezi toată discuția)
Perioada mandat administrator de 4 ani/nedeterminata Villy1liv Villy1liv Villy1liv Villy1liv Buna ziua, Din cate stiu, in practica se poate numi / se putea numi un administrator cu o perioada nedeterminata a mandatului insa, in legea 31/1990 este ... (vezi toată discuția)
Administrator Booksy Booksy Sotul meu este angajat la o firma cu contract de munca in functia de director general si apare si in actul constitutiv ca administrator. El vrea sa plece din ... (vezi toată discuția)