Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna Ziua! Am un contract PFA de prestari servicii ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna Ziua! Am un contract PFA de prestari servicii consultanta ...

Buna Ziua!

Am un contract PFA de prestari servicii consultanta in IT
In contract scrie ca se poate rezilia contractul dar trebuie o notificare inainte cu 30 de zile

Notificarea se poate trimite si online prin e-mail
sau se poate trimite prin posta cu adresa cu confirmare de primire?

Se considera notificata societatea
, in cazul in care societatea refuza
sa primeasca adresa de notificare
trimisa cu confirmare de primire?

Multumesc!
Prin posta cu confirmare de primire.
Intr-un contract trebuie sa aveți în vedere sa treceți de acum și modul/calea agreata de părți prin care sa se facă comunicările. Nu e vorba doar de aceasta situație ci și de altele care se pot ivi în relația între parti.
Multumesc!

Chiar daca societatea refuza
sa primeasca adresa de notificare
trimisa cu confirmare de primire
se considera ca au fost notificati nu?
Formularul trebuie sa se intoarca la dvs. cu semnatura de primire.
Postasul pune in casuta postala document de anuntare destinatar ca are de luat o adresa cu confirmare de primire. Adresa se mentine la of. postal timp de 10 zile si periodica se pun noi anunturi in cutia postala.
Puteti incerca la Of. postal sa primiti o nota ca in data de ... s-a depus in cutia postala anuntul de ridicare a unei adrese recomandate de la oficiu.
Puteti trimite prin e.mail care trebuie sa primiti confirmare (un numar de inregistrare) ca a ajuns mesajul dvs.