Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Fotografierea domeniului privat este legal? Bună ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Fotografierea domeniului privat este legal? Bună ziua. As vrea ...

Fotografierea domeniului privat este legal?

Bună ziua. As vrea sa știu dacă o persoana are dreptul sa facă poze la Curtea mea,proprietate privată, poze făcute din stradă ?
Mulțumesc
O persoana fizica poate face poze cu proprietatea dvs. numai daca ii dati acceptul dupa ce aflati scopul fotografierii.
Mulțumesc. Știți cumva și un articol de lege? Google nu ma ajuta
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Nu o sa găsiți pe google ca nu exista interdicția.
Daca publica , puteti cere daune. Simplul fapt ca fotografiază, nu va aduce niciun prejudiciu.