Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara, in urmă cu 4 ani am vândut o mașină ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara, in urmă cu 4 ani am vândut o mașină respecteivul ...

Bună seara, in urmă cu 4 ani am vândut o mașină respecteivul după câteva zile nu amai trecut mașina pe numele lui din motive de sănătate și mi-a zis că va vinde mașina după un timp au venit la mine in oraș au depus actele la un birou de acte eu nu am ajuns in același timp cu persoanele din motive peraonale după m-am dus la acel birou am.semnat am depus actele la fisc i-am trimis fiscalul prin microbuz și după circa aproximativ 3 ani mă trezesc chemat la poliție că eu am pus mașina pe numele cuiva și el nu a însemnat nimic și că nu a primit nicio mașina ce-i de făcut în această situație
Păi ați vândut aceeași mașina de 2 ori, e normal să vă caute poliția. Din moment ce ați făcut tranzacția acum 4 ani, nu mai aveați nicio treabă cu vreo tranzacție ulterioară.