Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Societate comerciala cu spatiu luat in chirie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Societate comerciala cu spatiu luat in chirie

Buna ziua. Reprezint o Societate comerciala, cu spatiu luat in chirie de la o persoana fizica, chirie 6000 lei / luna . Ce taxe si impozite are de platit ea la stat de la 1 ianuarie 2024 si daca are si societatea noastra de platit ceva la stat? multumesc frumos.
george-neagu, moderator
O sa declarați și plătiți lunar pe firma impozitul pe venitul din inchiriere pe care pana acum îl declara si plătea singur proprietarul.