avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1837 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Suspendare PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Suspendare PFA

Suspendare PFA norma de venit,neplatitor de tva. Buna ziua pot sa imi suspend PFA ?
Ultima modificare: Marți, 2 Ianuarie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 18:00, 3 Ianuarie 2024
da sigur la ORC si apoi la ANAF prin D070 .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii la infiintare intreprindere familiala marta_tudor19@yahoo.com marta_tudor19@yahoo.com Buna ziua! Imi poate spune cineva ce declaratii se depun la anaf la infiintarea unei IF? Acordul de constituire incheiat intre membrii if se inregistreaza la ... (vezi toată discuția)
Cum pot depune/este necesar sa depun d300 si d394? rodi10 rodi10 Sunt PFA norma de venit platitoare de TVA (perioada de raportare este trimestrul). In aprilie am emis ultimele facturi in Romania si catre partenerii straini. ... (vezi toată discuția)
Pfa venit uk extra lord_costin lord_costin Buna ziua, As dori sa stiu si eu cu siguranta daca informatiile pe care le am sunt corecte sau nu. In momentul de fata sunt angajat in Romania cu norma ... (vezi toată discuția)