avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 268 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA OUG 90/2023 se prelungeste si anul 2024?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

OUG 90/2023 se prelungeste si anul 2024?

Buna ziua! OUG 90/2023 se prelungeste si anul 2024?Daca da, prin ce act normativ?
Ultima modificare: Miercuri, 3 Ianuarie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:00, 4 Ianuarie 2024
referitor la ce anume ?
referitor la toate articolele ale oug90/2023
O.U.G. nr.115/2023 - Ordonantă de urgentă privind unele măsuri fiscal bugetare în domeniul cheltuielilor publice, pentru consolidare fiscală, combaterea evaziunii fiscale, pentru modificarea si completarea unor acte normative, precum si pentru prorogarea unor termene
- prevederile art. IV din OUG 90/2023 se aplică si în anul 2024

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara! În anul 2024 mai sunt aprobate transferurile la ... jenifer chelaru jenifer chelaru Bună seara! În anul 2024 se vor mai aproba transferurile la cererea funcționarului public la o altă autoritate publică? Sau doar până la data de 31 ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! mă puteți ajuta,va rog cu o informatie! in septembrie ... ella m ella m Bună ziua! Mă puteți ajuta,va rog cu o informatie! In septembrie 2022, Curtea de Apel a pronunțat sentința definitivă, prin care s-a constat că am ... (vezi toată discuția)
Bună ziua,as dorii să știu dacă începând cu luna ianuarie ... Viovio36 Viovio36 Bună ziua,as dorii să știu dacă începând cu luna ianuarie se dă drumul la angajări la stat (in Ministerul Apărării mă interesează în mod special) (vezi toată discuția)