Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Inregistrare in registrul e-factura
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Inregistrare in registrul e-factura

am inteles ca trebuie sa ma inregistrez obligatoriu in registrul e-factura.ro eu fiind PFA cu activitate de traducator. Vreau sa stiu daca inregistrarea mea se face in SPV ANAF sau cum anume ?
Rog raspuns urgent, multumesc.
george-neagu, moderator
Dacă emiteți facturi, va înregistrați în spv.
Pe site găsiți toate informațiile.
[ link extern ]
gi-jane2, moderator
Am identificat formuarul 084 cerere inregistrare in registrul de facturi electronice si doresc sa stiu daca pot sa il printez, completez de mana, scanez si apoi sa il trimit la ANAF in SPV. E posibil ? Multumesc de raspuns
se trimite on line cu semnatura electronica
Va mai deranjez cu o intrebare : facturile pe care le intocme-am pana acum din facturier, in 3 exemplare, si le trimiteam semnate si stampilate la clienti, se pot folosi in continuare in conditiile trecerii la sistemul e-factura.ro ?