avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Inregistrare in registrul e-factura
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Inregistrare in registrul e-factura

am inteles ca trebuie sa ma inregistrez obligatoriu in registrul e-factura.ro eu fiind PFA cu activitate de traducator. Vreau sa stiu daca inregistrarea mea se face in SPV ANAF sau cum anume ?
Rog raspuns urgent, multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 3 Ianuarie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: voicudamian , utilizator 12:35, 4 Ianuarie 2024
Dacă emiteți facturi, va înregistrați în spv.
Pe site găsiți toate informațiile.
[ link extern ]
Ultima modificare: Miercuri, 3 Ianuarie 2024
gi-jane2, moderator
Am identificat formuarul 084 cerere inregistrare in registrul de facturi electronice si doresc sa stiu daca pot sa il printez, completez de mana, scanez si apoi sa il trimit la ANAF in SPV. E posibil ? Multumesc de raspuns
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
se trimite on line cu semnatura electronica
Va mai deranjez cu o intrebare : facturile pe care le intocme-am pana acum din facturier, in 3 exemplare, si le trimiteam semnate si stampilate la clienti, se pot folosi in continuare in conditiile trecerii la sistemul e-factura.ro ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare e-factura ionela11 ionela11 Buna ziua, Cum inregistrez pe ANAF o firma in registrul E-factura dar nu trebuie sa completez 084 in relatia B2G este firma. As dorii pasii care trebuie ... (vezi toată discuția)
Pfa in spv bologa_vasile bologa_vasile Buna seara, Daca PFA nu este persoana juridica de ce este nevoie de inregistrare in SPV ca persoana juridica? Ca sa mai platim pentru semnatura ... (vezi toată discuția)