Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Declararea si plata impozitului pe micro trimestrul 4
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Declararea si plata impozitului pe micro trimestrul 4

Buna ziua!
Declararea si plata impozitului pe micro pentru trimestrul 4/2023 ramine 25 iunie 2024 asa cum este prevazut in Ordonanata 153/2020 . Avand in vedere modificarea depunerii bilantului, respectiv 31 martie 2024.
Multumesc.
george-neagu, moderator
Termenul pentru impozitul micro pe trim 4/2023 este tot 25.06.2024; nu s-au modificat termenele pentru depunerea situatiilor financiare anuale. Termenele sunt prevazute si in OMF 5394 publicat in Mon Of 11/8.01.2024