Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Trebuie sa depun bilant?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Trebuie sa depun bilant?

Daca nu intervine nici o modificare la un SRL, adica am angajati, venituri la sfarsit an 2023 de pana la 500.000 euro, sunt platitor de impozit pe venit micro, TREBUIE SA DEPUN BILANT 2023 pana la 31.03.2024?
multumesc
george-neagu, moderator
Buna ziua! Nu trebuie sa depuneti bilantul pentru anul 2023 pana la data de 31.03.2024, nu s-au modificat termenele pentru depunerea situatiilor financiare anuale. Termenele sunt prevazute si in OMF 5394 publicat in Mon Of 11/8.01.2024