Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Amenintari prin mesaje
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Amenintari prin mesaje

Buna ziua Pe strada mea s-au mutat niste oameni care fac zilnic chefuri cu muzica la maxim...de la ora 14.00 aproximativ pana la ora 20...21..sau si 23.30. Vecinii au facut plangeri la politie..s-au potolit o perioada ..apoi au reinceput fiind opriti de politie noapte in toiul chefului [ ei stateau in casa si boxele urlau afara) Probabil au gost amendati.asa ca din acea zi au inceput injuraturi si obscenități la adresa tuturor vecinilor, apoi i-a luat pe fiiecare in parte cu mesaje pe tel. Mie mi-a scris ..ai grija ca nici tu nici vecinii ceilalti care chemati politia nu stiti de ce pot fi eu in stare"" ..,, ,,vedeti ca iese rau."" Pare amenintare serioasa pentru a merge la politie?...Sincer imi e teama si mie si vecinilor si familiei. Ce ma sfatuiti sa fac?.
Buna seara!
Puteti merge la politie si aratati mesajele de amenintare.Si ceilalti vecini sa faca la fel.
In opinia mea este doar o simpla bravada,vecinul vrea doar sa va intimideze.