avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 124 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Bună ziua eu am primit acasă un proces verbal de ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Bună ziua eu am primit acasă un proces verbal de declarare ...

Bună ziua eu am primit acasă un proces verbal de declarare a stării de insolvabilitate, as vrea sa știu aceasta procedura prin care am fost declarat insolvabil trebuia aprobata de către Consiliul local.
Cel mai recent răspuns: GRINSOLV IPURL , Practician in insolventa 00:18, 8 Ianuarie 2024
Bună ziua. Prespun ca ati fost urmarit silit de catre stat, anaf. Cine anume va urmareste silit?
Procedura aprobata de către Consiliul local ?
Adica, daca s-a intrunit consiliul local ca sa voteze situatia dvs?
Unde locuiti? La sat /comuna /municipiu ? Sunte necesare precizari.
Eu locuiesc la comuna,Procesul verbal de insolvabilitate a fost făcut de la taxe și impozite din comuna,eu întreb starea de insolvabilitate trebuia abrobata prin Hotărâre de consiliu local
Trebuie vizat de secretarul comunei si aprobat de conducatorul organului local.
Nu este o problema de insolventa sau lichidare, ci de fiscalitate si, eventual, de executare silita.

Poate un moderator muta discutia in locul potrivit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am și eu o întrebare, procesul verbal prin care ai fost declarat ... Manguroberto@gmail.com Manguroberto@gmail.com Am și eu o întrebare, Procesul verbal prin care ai fost declarat insolvabil trebuie aprobat în consiliul local prin hotărâre de consiliu local (vezi toată discuția)
Despre insolvabilitatea persoanelor fizice DungaciuG DungaciuG As dori precizari cu trimiteri la acte normative despre eventualitatea insolvabilitatii unor persoane fizice privind taxele si impozitele locale.In legislatie ... (vezi toată discuția)
Mai este posibila recuperarea banilor ? vartolomei ion vartolomei ion Scurt istoric : Pe data de 20 01.2005, la initiativa primarului Consiliul Local prin Hotararea aproba ca in temeiul Legii 219/1998 privind regimul ... (vezi toată discuția)