Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Bună ziua eu am primit acasă un proces verbal de ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Bună ziua eu am primit acasă un proces verbal de declarare ...

Bună ziua eu am primit acasă un proces verbal de declarare a stării de insolvabilitate, as vrea sa știu aceasta procedura prin care am fost declarat insolvabil trebuia aprobata de către Consiliul local.
Bună ziua. Prespun ca ati fost urmarit silit de catre stat, anaf. Cine anume va urmareste silit?
Procedura aprobata de către Consiliul local ?
Adica, daca s-a intrunit consiliul local ca sa voteze situatia dvs?
Unde locuiti? La sat /comuna /municipiu ? Sunte necesare precizari.
Eu locuiesc la comuna,Procesul verbal de insolvabilitate a fost făcut de la taxe și impozite din comuna,eu întreb starea de insolvabilitate trebuia abrobata prin Hotărâre de consiliu local
Trebuie vizat de secretarul comunei si aprobat de conducatorul organului local.
Nu este o problema de insolventa sau lichidare, ci de fiscalitate si, eventual, de executare silita.

Poate un moderator muta discutia in locul potrivit.