Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... La recalculare in 2024 se da ceva in plus pt grupe de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

La recalculare in 2024 se da ceva in plus pt grupe de munca ?

Buna ziua. Grupele de munca se iau in calcul la cuantumul pensiei la recalculare in 2024 ? Se da ceva in plus pentru grupe ? Am iesit la pensie de limita de varsta in 2015, avand 17 ani de grupe 1 si 2 . Va multumesc !
Ce era de primit , ati primit - presupun - la iesirea la pensie de limita de varsta , nu primiti nimic in plus .
Nu aveti de primit nimic in plus pentru grupe.
Multumesc
Pe legea veche pentru grupa se primea o majorare cu 25 % Acum se majorează cu 0,25 puncte / an .Deci pensia deci teoretic va scădea ,nu-i aşa ?

CHKa a scris:

Ce era de primit , ati primit - presupun - la iesirea la pensie de limita de varsta , nu primiti nimic in plus .