avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Chetuielile Reparatii canalizare in bloc mic , fara ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Chetuielile Reparatii canalizare in bloc mic , fara asociatie ...

Chetuielile Reparatii canalizare in bloc mic , fara asociatie , cum se calculeaza , cum se imparte intre proprietari ? Avand in vedere ca sunt apartamente cu 1 si 2 camere ?
Care este legea de baza ? Cu respect
Ultima modificare: Luni, 8 Ianuarie 2024
ili47, utilizator
Cel mai recent răspuns: ili47 , utilizator 09:22, 9 Ianuarie 2024
Cheltuielile se împart pe cotă parte indiviza ( proportional cu suprafața utila) a locuinței.
[ link extern ]


Multumesc pt. raspuns ! O zi buna !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cota parte indiviza - spatii in afara apartamentului adyboss adyboss Buna ziua, Asociatie, avem nevoie de consultanta cu privire la calcularea cotei parte indiviza. Am contactat cativa avocati insa s-au ferit sa ne dea un ... (vezi toată discuția)
Stabilirea corecta si legala a cotei indivize oret20 oret20 Va rugam sa ne ajutati in stabilirea corecta si legala a cotei indivize pentru fiecare apartament, avand in vedere faptul ca la parterul blocului nostru, ... (vezi toată discuția)
Acoperis bloc anna14 anna14 Buna seara! Locuiesc la bloc si am o mare nelamurire.Cum se calculeaza suma care-mi revine de plata in cazul ridicarii unui acoperis? Mentionez ca sunt cate 3 ... (vezi toată discuția)