Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Chetuielile Reparatii canalizare in bloc mic , fara ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Chetuielile Reparatii canalizare in bloc mic , fara asociatie ...

Chetuielile Reparatii canalizare in bloc mic , fara asociatie , cum se calculeaza , cum se imparte intre proprietari ? Avand in vedere ca sunt apartamente cu 1 si 2 camere ?
Care este legea de baza ? Cu respect
ili47, utilizator
Cheltuielile se împart pe cotă parte indiviza ( proportional cu suprafața utila) a locuinței.
[ link extern ]

Multumesc pt. raspuns ! O zi buna !