Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dacă sunt pensionat deja am 41 de vechime și mai ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dacă sunt pensionat deja am 41 de vechime și mai lucrez în ...

Dacă sunt pensionat deja am 41 de vechime și mai lucrez în continuare mi se adaugă pct de stabilitate peste cei 41 ani
Daca cei 41 ani sunt toti contributivi ( fara adaosuri pentru grupe , fara perioade asimilate ) , aveti dreptul la puncte de stabilitate pentru 16 ani . Perioada in care ati cumulat pensia cu salariul NU genereaza puncte de stabilitate , ci doar puncte pe contributivitate .