Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... adeverinta venituri CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

adeverinta venituri CCC

Buna ziua,
Am nevoie de ajutor la solutionare urmatoarei probleme.
Anul trecut am incheiat un contract de consultanta pe 2 luni cu o societate ( alta decat cea la care sunt angajata) si mi s-a retinut de catre societate impozit 16 % .
Urmeaza sa nasc si as dori sa stiu de unde sau mai bine spus cine imi va oferi o adeverinta care sa ateste acest contract (in afara de adeverinta de la locul de munca )
va mutumesc,
Veti solicita de la societatea cu care ati avut contract de consultanta o adeverinta cu veniturile obtinute in perioada de colaborare.

De obicei, formularul de adeverinta este cel pe care vi-l da primaria (fiecare primarie are cate un model propriu). Deci, veti depune la dosarul de indemnizatie 2 adeverinte: una de la societatea unde aveti CIM si una de la firma unde ati avut colaborarea.