Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Salut! Unde pot gasi un model de cerere pt a coasigura ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Salut! Unde pot gasi un model de cerere pt a coasigura pe cineva? ...

Salut! Unde pot gasi un model de cerere pt a coasigura pe cineva? Pe internet gasesc doar model pt angajat. Multumesc
Nu exista cereri pentru coasigurat .

Soţul, soţia şi părinţii fără venituri proprii, aflaţi în întreţinerea unei persoane asigurate pot fi coasiguraţii acestora.

Detalii
[ link extern ]
Pe site ul Cnas, si mai peste tot sunt modele de cerere, deci nu inteleg cum spuneti dvs ca nu exista. Problema e ca sunt modele pt anagajator. nu pt pfa.

De exemplu aici : [ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic
Mai cititi bine modelul de cerere .. este facuta de catre cel care este asigurat si ia un coasigurat , nu este facuta de coasigurat ...

Asta am si intrebat domnule….. credeam ca se intelege. Eu am pfa ul…. si doresc un model ca sa pot lua in coasigurare le cineva, oare chiar nu se intelege?
Cornel Vasile a scris:

Mai cititi bine modelul de cerere .. este facuta de catre cel care este asigurat si ia un coasigurat , nu este facuta de coasigurat ...

Cum pot PFA-urile să asigure pe cineva la sănătate în 2023
www.avocatnet.ro/articol_504...