Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mătușa mea a decedat și mama este moștenitoarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mătușa mea a decedat și mama este moștenitoarea ei. Mătușa ...

Mătușa mea a decedat și mama este moștenitoarea ei. Mătușa era văduvă și nu are copii. Are un apartament într-o curte în care există la parter apartamentul ei și la etaj alt apartament. Problema este că nu știm cine este propietarul de la etaj care nu a mai trecut pe acolo de 30 de ani și acoperișul este deteriorat și ferestrele sparte astfel că în apartamentul de jos curge apa de la ploaie și este plin acum de igrasie. Cum putem afla legal cine este proprietarul apartamentului de la etaj? Mulțumesc
Puteti sa intrebati la primarie.Trebuie sa plateasca cineva impozitul.Sau intrebati la evidenta populatiei din orasul in care locuiti.