avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Dacă vreau să merg în Republica Moldova, am nevoie ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Dacă vreau să merg în Republica Moldova, am nevoie de pașaport? ...

Dacă vreau să merg în Republica Moldova, am nevoie de pașaport? Sau pot și fără ?
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 14:18, 13 Ianuarie 2024
Se poate si cu Cartea de Identitate româneasca, valabilă

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca persoana din republica moldova cris2279 cris2279 Buna ziua, Pentru a angaja o persoana din Republica Moldova este suficient pasaportul? (serie si nr) . Vreau sa ii fac un contract de munca pe o perioada ... (vezi toată discuția)
Luare in spatiu cetatean moldovean danikaxxfdyusb danikaxxfdyusb buna seara, am o nelamurire referitor la \\"luatul in spatiu\\" #-o problema e in felul urmator: eu sunt cetatean din R.Moldova dar am dobandit si cetatenia ... (vezi toată discuția)
Mutatie a unei persoane straine spauny spauny Buna ziua, As dori sa fac mutatia unei persoane din Republica Moldova, dar care este cetatean roman, pe domiciliul meu. Ce presupune acest lucru? Ce ... (vezi toată discuția)