Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Dacă vreau să merg în Republica Moldova, am nevoie ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Dacă vreau să merg în Republica Moldova, am nevoie de pașaport? ...

Dacă vreau să merg în Republica Moldova, am nevoie de pașaport? Sau pot și fără ?
Se poate si cu Cartea de Identitate româneasca, valabilă