Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Primesc o pensie în sistemul public românesc și o ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Primesc o pensie în sistemul public românesc și o pensie din strainatate

Primesc o pensie în sistemul public românesc și o pensie din străinătate. Pensia din străinătate se impozitează cu 10% toată suma sau 10% din diferența de peste 2000 RON? Se plătește CAS și/sau CASS la o pensie din străinătate de 2050 RON? Vă mulțumesc.
george-neagu, moderator