Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna ziua, sunt o femeie care in februarie 2024 fac 59 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna ziua, sunt o femeie care in februarie 2024 fac 59 ani. nu ...

buna ziua, sunt o femeie care in februarie 2024 fac 59 ani. nu am muncit de loc, am crescut 3 copii. sotul meu a decedat acum 2 ani la 60 ani, apucase sa iasa la pensie de boala...a lucrat 25 ani cu carte de munca.
eu cand poti primi pensie de urmas? la ce varsta?
S-ar intelege ca v-ati nascut in febr 1965 . Daca e asa , puteti primi pensie de urmas la implinirea varstei de 62 ani si 9 luni , in nov. 2027 , in conformitate cu Legea 360/2023 .