avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 991 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna ziua, sunt o femeie care in februarie 2024 fac 59 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna ziua, sunt o femeie care in februarie 2024 fac 59 ani. nu ...

buna ziua, sunt o femeie care in februarie 2024 fac 59 ani. nu am muncit de loc, am crescut 3 copii. sotul meu a decedat acum 2 ani la 60 ani, apucase sa iasa la pensie de boala...a lucrat 25 ani cu carte de munca.
eu cand poti primi pensie de urmas? la ce varsta?
Cel mai recent răspuns: CHKa , utilizator 10:44, 15 Ianuarie 2024
S-ar intelege ca v-ati nascut in febr 1965 . Daca e asa , puteti primi pensie de urmas la implinirea varstei de 62 ani si 9 luni , in nov. 2027 , in conformitate cu Legea 360/2023 .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. mă scuzați că va deranjez. am o întrebare și ... mihac68 mihac68 Bună ziua. Mă scuzați că va deranjez. Am o întrebare și dacă puteți să mă lămuriți v-as fi recunoscătoare.Daca o femeie este născută la data de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua!! - pensie de urmaș Florinbe Florinbe Tatăl meu a murit acum 2 zile ,Nu apucase să iasă la pensie,trebuia sa iasă în luna februarie 2018, vreau să știu dacă mama mea poate beneficia de ... (vezi toată discuția)
Bună seara, vă rog din suflet să-mi spuneți când ar putea ... ileana.ionascu@yahoo.com ileana.ionascu@yahoo.com Bună seara, Vă rog din suflet să-mi spuneți când ar putea să iese la pensie mama mea și la ce pensie se încadrează? Este născută în August 1965 ... (vezi toată discuția)