Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general O societate pune la dispozitia unei persoane fizice un ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

O societate pune la dispozitia unei persoane fizice un apartament gratuit

O societate pune la dispozitia unei persoane fizice un apartament cu titlu gratuit( un contract de comodat). In contractul incheiat se mentionaza ca persoana fizica are dreptul sa- l inchirieze altor persoane fizice sau societate.
Intreb daca este corect acest lucru si ce obligatii fiscare genereaza pentru fiecare din parti.
george-neagu, moderator