Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna ziua.As dori sa stiu daca la vizita medicala ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna ziua.As dori sa stiu daca la vizita medicala periodica la ...

Buna ziua.As dori sa stiu daca la vizita medicala periodica la 6 luni pt.siguranta circulatiei ( salariat CFR ),este obligatoriu sa prezint scrisori medicale de la medici specialisti referitoare la afectiunile pe care le am ( HTA si gastro )? Acest lucru este solicitat de catre medicul de la Ambulatoriul unde societatea la care lucrez are contract pt.efectuarea acestor vizite. Va multumesc.
Daca medicul specialist de medicina muncii considera necesar, in cadrul examenului medical periodic, va da trimitere la medicul specialist, aveti obligatia sa va prezentati la control si sa aduceti documentul la dosarul de la medicina muncii.