avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua. Ma plimb de ceva vreme pe la politie pentru ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua. Ma plimb de ceva vreme pe la politie pentru denunturi ...

Buna ziua.
Ma plimb de ceva vreme pe la politie pentru denunturi false in materie contraventionala, nu penala, ce pot face sa pun la punct reclamantul.
nu mi se pare normal sa fiu obligat sa fac drumuri la politie si sa dau explicatii.
Cel mai recent răspuns: Alexandrarares , utilizator 15:35, 17 Ianuarie 2024
Il actionati in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Denuntare calomnioasa savu rozaliaa savu rozaliaa buna ziua as dori sa stiu daca pot da in judecata o persoana care ma taraste prin tribunale si la politie efectiv degeaba .niciodata nu a castigat. as vrea ... (vezi toată discuția)
Refuzul de a te legitima - consecinte lukisor lukisor Buna ziua, Am o intrebare...Un politist ti-a cerut legitimarea, tu sa refuzi acest lucrul in prima faza, dupa care revii si dai alte date (datele altei ... (vezi toată discuția)
Contractul de comodat goghiu goghiu In data de 25 08 2004 am incredintat autoturismul Dacia 1300 spre folosinta 1 an de zile unei persoane care domiciliaza in alta localitate, intocmind la data ... (vezi toată discuția)