Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bani incasati de micro nou infiintata de la pf cu ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bani incasati de micro nou infiintata de la pf cu factura si chitanta.

Micro nou infintata Incaseaza bani de la pf cu factura si chitanta,banii incasati trebuie depusi in contul firmei in aceasi zi cand ii incaseaza?( prestari servicii la domiciliu clientului),Multumesc
george-neagu, moderator
Nu. Puteți să depuneți banii oricând în contul bancar al firmei dar să aveți în vedere că sumele în numerar aflate în casierie nu pot depăși 50000 lei la sfârșitul zilei.
Multumesc