Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua! Aș dori să știu care este procedura ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua! Aș dori să știu care este procedura pentru radierea ...

Bună ziua! Aș dori să știu care este procedura pentru radierea unui autovehicul care a suferit daună totală și a fost predat la REMAT în anul 2016. De 8 ani plătesc impozit pentru o mașină care deja nu mai există. Aș dori să o pot scoate de la impozit însă mi se cere dovada prin care se atestă fie dezmembrarea mașinii, fie o adeverință precum că este depozitată pe un teren proprietate personală. Menționez că eu am doar borderoul de achiziție care mi-a fost eliberat la acea dată de REMAT, iar documentele necesare radierii mașinii le-am găsit cu destul de mare întârziere deoarece imobilul în care locuiesc a fost în renovare. Aștept raspundul dv.. fiindcă doresc să știu care este procedura care mă poate ajuta să radiez această mașină și să o pot soate de la impozit.
Mergeți cu actele pe care le dețineți la primărie și serviciul înmatriculări.