avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Trebuie modificat salariul minim, al celor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Trebuie modificat salariul minim, al celor cu vechimea ...

Buna ziua,

Trebuie modificat salariul minim, al celor cu vechimea peste 2 ani, la firmele de constructii, agricultura si industrie alimentara?
Eu am inteles ca nu trebuie, dar unii spun ca trebuie...

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:19, 23 Ianuarie 2024
Inspectia Muncii sustine ca da, Ministerul Muncii sustine ca nu.
Super! Cum pe noi ne controleaza Inspectia Muncii, ar trebui sa le modificam...
Cam asa ceva ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, trebuie majorat salariul minim pe economie dupa 24 ... ionela11 ionela11 Buna ziua, Trebuie majorat salariul minim pe economie dupa 24 luni vechime in firma si la firmele care activeaza in domeniul constructiilor?....astazi este ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, vă rog să mă ajutați cu o informație: anunțul ... madalina.frandes madalina.frandes Bună ziua, Vă rog să mă ajutați cu o informație: Anunțul de pe site-ul Inspecției Muncii privind salariul de bază pentru angajații cu o vechime ... (vezi toată discuția)
Conform oug 130/2021 salariul de bază minim brut pe țară garantat ... AAdriana8 AAdriana8 Conform OUG 130/2021 Salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată poate fi aplicat pentru un salariat pentru o perioadă de maximum 24 de luni de ... (vezi toată discuția)