avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1310 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună! Am 37 de ani lucrați, din care , 3 ani și 2 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună! Am 37 de ani lucrați, din care , 3 ani și 2 luni grupa ...

Bună! Am 37 de ani lucrați, din care , 3 ani și 2 luni grupa 1 și 9 ani și 2 luni grupa a 2-a ! Am 2 copii , o școală profesionala de 1 an și jumătate, 9 luni de șomaj și 13 ani cu handicap accentuat ! Acum am 58 de ani ! Când pot ieșii la pensie și cam care ar fi vechimea totală luată în calcul ? Mulțumesc anticipat pentru răspuns!

Alte discuții în legătură

Cât ar trebui sa am pensia sociala? lelicornelia lelicornelia sunt nascuta in 11.01.1957 ,am terminat scoala profesionala ucenicie la locul de munca si este trecut in cartea de munca,am lucrat 11 ani in grupa a 2-a si 7 ... (vezi toată discuția)
Când pot ieșii la pensie normal fără penalitati? lupsa adriana lupsa adriana Sunt născută pe 30.11.1961 Vechime:37 de ani Grupa a-ll-a:18,2 ani Am avut șomaj tehnic și as vrea sa știu dacă este luat în considerație. Am mai ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata melaniavasilescu melaniavasilescu Sunt nascuta in august 1960, lucrez din noiembrie 1982 pana in prezent, am peste 16 ani grupele de munca. Spuneti-mi va rog cand pot iesi la pensie . Primii ... (vezi toată discuția)