Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna seara, Intr-un spatiu comercial pot figura 2 ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna seara, Intr-un spatiu comercial pot figura 2 societati cu ...

Intr-un spatiu comercial pot figura 2 societati cu punct de lucru, spatiul comercial nefiind delimitat prin camere? Cu mentiunea ca 1 societate va avea contract de inchiriere direct cu proprietarul si va achita integral suma aferenta chiriei lunare, iar pentru a 2 a societate se va face contract de subinchiriere cu societatea 1, cu obligativitatea achitarii unei cote parte a utilitatilor. Exista proceduri diferite la ONRC si ANAF sau fiecare societate isi declara punctul de lucru cu aceeasi adresa fara proceduri suplimentare?
Multumesc!
andreeaschlaepfer, utilizator
Buna ziua, este posibil, atentie ca si clauzele contractuale sa va permita. Nu exista proceduri diferite.