Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Spatiu comercial cu 2 puncte de lucru si sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Spatiu comercial cu 2 puncte de lucru si sediu social

Un spatiu comercial de tip open space, permite infiintarea a 2 societati pentru punctul de lucru, daca este stipulat in contractul de inchiriere, si este. Intrebarea mea este: spatiul comercial trebuie delimitat sau exista vreo procedura de urmat pentru a putea infiinta cele 2 puncte de lucru pentru cele 2 societati? La ONRC se cere si contractul de subinchiriere si cel de inchiriere, insa ce documente sunt necesare pentru a fi aprobate cele 2 puncte de lucru? Pe releveu figureaza 1 singura camera open space.
Pentru sediul social, daca este o garsoniera, pot fi trecute 2 societati cu acelasi sediu?
george-neagu, moderator