Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Dacă am o indemnizație de handicap pot sa pun anunț ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Dacă am o indemnizație de handicap pot sa pun anunț pe rețelele ...

Dacă am o indemnizație de handicap pot sa pun anunț pe rețelele de socializare pentru a lucra în domeniul meu pe care lam terminat ? Mi se taie cumva indemnizația de handicap dacă am un anume anunț pus pe rețelele de socializare...? Eu am indemnizatia de handicap cu drept de muncă 4 h ! Mulțumesc frumos !
marian_26, utilizator
Bună dimineața! Indemnizația nu o veți pierde pentru că ati postat anunțul. Indemnizația o puteți pierde dacă va angajați cu un program mai mare de 4 ore pe zi..
Mulțumesc frumos pentru informație
Cornel Vasile, Consilier juridic
Persoana cu indemnizație de handicap poate sa aibă anunț ...

marian_26
Utilizator
11:30, 28 Ianuarie 2024

Persoanele cu indemnizație de handicap poate sa aive anunț pe un anume site i se oprește indemnizația.... sunt cumva urmărit de organele abilitate de exemplu anaf, itm, etc, o sa am probleme cu banii nedeclarati la fisc, etc asta neavand o firmă ? Vreau sa știu dacă o sa am probleme cu aceasta indemnizație... având și drept de munca 4 h pe zi ! Mulțumesc frumos !