Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cerere la ONRC de suspendare activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cerere la ONRC de suspendare activitate

Buna ziua tuturor!

Acum cateva zile am depus o cerere la ONRC pentru suspendare activitate la o firma unde sunt asociat, langa sotia.

Solutia a fost amanata din cauza ca: "Punctul de lucru din Municipiul *BLABLABLA* este expirat din 2023. În temeiul art. 106 alin. (1) din Legea nr. 265/2022, se solicită depunerea documentului care atestă prelungirea valabilității punctului de lucru."

Mentionez faptul ca noi nu am depus niciodata o cerere pentru inregistrare nici o punct de lucru. Ciudat este ca punctul de lucru la care refera ONRC, se afla si in alt oras.

Va rog sa ne recomandati ce pasi trebuie sa luam ca sa rezolvam acesata situatie.
Sa cerem o audiere de la ONRC sau trebuie sa depunem o cerere, sau exista o metoda de a afla cand si cine a depus cerere pentru inregistrare punct de lucru?

Multumim anticipat.
george-neagu, moderator
Da. Mergeți urgent la ei cu actele firmei și lămuriți situația.