avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Pfa persoana cu o problemă de sănătate
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Pfa persoana cu o problemă de sănătate

Dacă am o problemă de sănătate și am drept de muncă 4 h și imi fac un PFA taxele la stat sunt tot aceleași ca la 8 h, sunt la jumătate de plătit taxele sau nu se plătește nici o taxă ( asta ca am problemă de sănătate) ? Mulțumesc frumos !
Ultima modificare: Duminică, 28 Ianuarie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Taxe pfa rus_claudiu rus_claudiu sunt angajat la stat si platesc taxele pt CAS, pensie, somaj dar vreau sa imi deschid un PFA in paralel pt o activitate sportiva...va trebui sa platesc inca o ... (vezi toată discuția)
Plata taxe pensii, sanatate, somaj pentru pfa - 2010, 2011 vionut vionut Buna ziua, Am si eu o problema si sunt in ceata rau de tot : la 01.04.2010 am fost nevoit sa-mi deschid un PFA. La inceput, pt ca legislatia permitea, am ... (vezi toată discuția)
P.f.a.-uri sunt obligate sa plateasca pensiile? lupearobertmihai lupearobertmihai As dori sa stiu daca eu ca PFA sunt obligat sa platesc la casa de pensii, pentru pensia de limita de varsta? (vezi toată discuția)