Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua prin hotărârea de divorț copilul îmi ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua prin hotărârea de divorț copilul îmi este încredințat ...

Bună ziua prin hotărârea de divorț copilul îmi este încredințat mie,eu mama am custodia total,domiciliu copilului este la mine,între timp am schimbat domiciliu, mai este nevoie de vreo procura de la tatăl copilului ca este de acord ca și copilul sa își schimbe domiciliul, ținând cont ca tutela totala îmi este incredinta numai mie?
Nu e vorba de tutela nu e vorba de custodie ci de autoritate părintească exclusiva.Daca în
Hhotărârea judecătorească scrie ca dvs exercitati autoritatea părintească în mod exclusiv atunci nu aveți nevoie..
În hotărârea de divorț scrie asa: Dispune ca exercitarea autorităților părintești fata de minorul ...născut la data de ...sa se facă de către reclamanta,pârâtul păstrând dreptul de a veghea asupra modului de creștere,precum și dreptul de a consimți la adopția acestuia.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu e vorba de tutela nu e vorba de custodie ci de autoritate părintească exclusiva.Daca în
Hhotărârea judecătorească scrie ca dvs exercitati autoritatea părintească în mod exclusiv atunci nu aveți nevoie..

nu aveti nevoie de acord