Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale În cazul comerțului de întâmpinare acord de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

În cazul comerțului de întâmpinare acord de subînchiriere?

Buna seara,

În cazul comerțului de întâmpinare este posibil ca primaria sa dea acordul comerciantului care are autorizația de comert de întâmpinare să subinchirieze o parte dintr - o terasa unui alt comerciant?

Persoana care are această autorizație spune că primaria nu subinchirieze singura modalitate acceptată fiind încheierea unui acord de parteneriat.

Multumesc!
george-neagu, moderator