Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua. Copilul meu a implinit 18 ani in luna mai ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua. Copilul meu a implinit 18 ani in luna mai 2023 si ...

Buna ziua. Copilul meu a implinit 18 ani in luna mai 2023 si a depus actele pentru continuarea platii alocatiei la liceu in luna septembrie 2023. Pana acum 30.01.2024 nu a primit alocatia de stat. De la liceu i s-a comunicat ca actele au fost transmise catre inspectoratul scolar in luna octombrie 2023. Ce ar trebui sa facem in aceasta situatie, avand in vedere ca de la Agentia de Plati si Inspectie Sociala a Municipiului Bucuresti ni s-a comunicat ca actele se depun prin intermediul liceului si a inspectoratului scolar. Multumesc
Buna seara!
Multi elevi se confrunta cu aceasta problema.Fiica unei prietene de-a mea nu a primit nici ea alocatie chiar daca a depus cerere la liceu in luna septembrie.A mai depus una in noiembrie si tot nu a primit nimic.Mergand la secretariatul liceului sa intrebe i s-a raspuns ca dosarele se solutioneaza greu si de aceea nu a primit nimic pana acum.Au spus ca mai depun dosarul inca o data in luna februarie.
Buna ziua.
Contactati Agenția pentru Plăți și Inspecție Socială a Municipiului București, la numărul 021.9309 si expuneti problema. Cititi si informatiile de la adresa [ link extern ] .