avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1536 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, în perioada suspendarii contractului de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, în perioada suspendarii contractului de munca functionar ...

Bună ziua, în perioada suspendarii contractului de munca functionar public instituție publică ptr creștere copil CIc, dacă survin modificări la organigrama ce se întâmplă? Mulțumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:14, 31 Ianuarie 2024
Modificari in ce sens? Detaliati nelamurirea dvs.
Ma refer la desființarea postului de exemplu. Exista protecția locului de munca timp de 6luni ulterior revenirii din cic? Găsesc informațiile de genul asta în codul administrativ? Mulțumesc anticipat

Cornel Vasile a scris:

Modificari in ce sens? Detaliati nelamurirea dvs.

Sau găsesc informatii legea 202/2002? Mulțumesc


Dais a scris:

Ma refer la desființarea postului de exemplu. Exista protecția locului de munca timp de 6luni ulterior revenirii din cic? Găsesc informațiile de genul asta în codul administrativ? Mulțumesc anticipat

Cornel Vasile a scris:

Modificari in ce sens? Detaliati nelamurirea dvs.



Nu mai exista acea protectie de 6 luni la revenirea din CCC..prin urmare, se poate decide concedierea.
Ultima modificare: Miercuri, 31 Ianuarie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Resurse umane carmin carmin buna ziua, sunt in CIC doi ani, iar peste putin timp voi incepe serviciul, iar angajatorul nu ma poate tine/primi inapoi, iar eu va intreb dupa cat timp de la ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla cu angajatele in maternitate in caz de preluare uditza uditza Buna ziua, Firma la care lucrez a fost preluata de oa alta firma in timp ce eu sunt in Concediu de Ingrijire Copil. Datorita faptului ca nu toate pozitiile ... (vezi toată discuția)
Revenire tatic din cic dupa 8 luni la post suspendat miche73 miche73 Buna ziua. Am urmatorul caz: \"taticul\" vrea sa inceteze CIC dupa 8 luni . ( mama copilului doreste ca ea sa intre in CIC ) Intre timp societatea si-a ... (vezi toată discuția)