Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, în perioada suspendarii contractului de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, în perioada suspendarii contractului de munca functionar ...

Bună ziua, în perioada suspendarii contractului de munca functionar public instituție publică ptr creștere copil CIc, dacă survin modificări la organigrama ce se întâmplă? Mulțumesc anticipat
Modificari in ce sens? Detaliati nelamurirea dvs.
Ma refer la desființarea postului de exemplu. Exista protecția locului de munca timp de 6luni ulterior revenirii din cic? Găsesc informațiile de genul asta în codul administrativ? Mulțumesc anticipat

Cornel Vasile a scris:

Modificari in ce sens? Detaliati nelamurirea dvs.

Sau găsesc informatii legea 202/2002? Mulțumesc

Dais a scris:

Ma refer la desființarea postului de exemplu. Exista protecția locului de munca timp de 6luni ulterior revenirii din cic? Găsesc informațiile de genul asta în codul administrativ? Mulțumesc anticipat

Cornel Vasile a scris:

Modificari in ce sens? Detaliati nelamurirea dvs.

Nu mai exista acea protectie de 6 luni la revenirea din CCC..prin urmare, se poate decide concedierea.
Cornel Vasile, Consilier juridic