Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Probleme cu ANAF-ul, Sunt plecat de peste 10 ani din ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Probleme cu ANAF-ul, Sunt plecat de peste 10 ani din tara,mi-a ...

Probleme cu Fisc-ul,
Sunt plecat de peste 14 ani din tara,mi-a venit de la Fisc faptul ca am de platit 780.000 lei ron pentru citez : "Va comunicam ca la data prezentei, in evidenta organului fiscal figurati cu obligatii fiscale de plata in cuantum de 780.000 lei, reprezentand “Disponibil al persoanelor raspunzatoare din sume rezultate din executarea silita in cazul atragerii raspunderii solidare”, creante preluate de la S.C. SRL...etc "Intrebarea mea nu exista prescriptie pentru asa ceva ????Datoriile sunt pe firma din 2010,eu am preluat firma cu datorii prin metoda "Boschetarul" dorind sa ajut un amic,eu nu am nici o proprietate in tara si locuiesc de peste 13 ani in strainatate,ce ma sfatuiti stimabili avocati/contabili/experti?
louienl, utilizator
Contestatie la executare!