Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua. Imi puteti spune va rog cum poate mama mea ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua. Imi puteti spune va rog cum poate mama mea cu vechime ...

Buna ziua. Imi puteti spune va rog cum poate mama mea cu vechime in munca de 35 de ani in Romania si 10 in Spania sa iasa la pensie anticipata? Care este procedura si cum poate acumula si anii lucrati in Spania la vechime? Multumesc. O zi buna.
Cand e nascuta mama dvs. ? pentru iesirea la pensie anticipata nu e suficient sa aiba stagiul de cotizare indeplinit , exista si conditie de varsta .
Implineste 59 ani in aprilie.