Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Impozit ciudat, mi s-a trimis o adresa de la pimaria ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Impozit ciudat, mi s-a trimis o adresa de la pimaria unei comune ...

Impozit ciudat,
mi s-a trimis o adresa de la pimaria unei comune ca am de plata o suma de bani,impozit teten,cladire,salubritate,toate au fost folosite de o matusa (decedata de 7 ani) la care am lociut
acum 40 de ani in casa locuieste un frate, nu am nici un act de propritate pe numele meu pentru aceste bunuri,extrasul de carte funciara este pe numele unor necunoscuti proprietari in urma cu 100 de ani de la care a cumparat bunicul casa.Ce este de facut?
daca este decizie de impunere, o contestati in termen. daca este o simpla adresa, trimiteti raspuns la primarie.
daca nu sunteti mostenitor, nu aveti treaba.