Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DREPT DE PROPRIETATE LA CONSTRUCTIE IN CURS cum pot ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DREPT DE PROPRIETATE LA CONSTRUCTIE IN CURS cum pot obtine drept ...

DREPT DE PROPRIETATE LA CONSTRUCTIE IN CURS
cum pot obtine drept de proprietate pentru o casa ce o cosnstruiesc impreuna cu concubinul, terenul si autorizatia sunt pe numele lui, autorizatia din 2023, deja am investit ceva bani acolo si nu as vrea la final el sa poata vinde tot si eu sa nu am nimic de spus. Constructia este in curs si am construit doar 1/10 din casa., autorizatia e pana in 2029, multumesc.
Bună seara !Întocmiți la notar o promisiune prin care concubinul se obligă ca la data finalizării imobilului să vă vândă o cotă parte din casă. Menționați și sumele plătite.