Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Solicitare copie după declarația de martor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Solicitare copie după declarația de martor

Desi am pus intrebarea la "Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele", apare mereu la "Drept penal - probleme serioase cu dreptul".

Am fost martor într-un proces anul trecut.
Vă rog să-mi spuneți dacă am dreptul să primesc la solicitarea mea o copie după declarația existentă la dosar, pe care am dat-o în fața instanței.

Muțumesc anticipat pentru raspuns.
maraV, utilizator
Bună seara ! în baza dispoziție are 538 Cod porc civil, puteți solicita o astfel de copie dacă a fost un dosar care s-a judecat in ședința publică.